top of page
  • razemsilniejsi

#AllAbout: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Jak zapewne wiecie, dzięki naszym staraniom powstał w Teleperformance Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Ostatnio spotkaliśmy się z pracodawcą w celu ustalenia regulaminu ZFŚS. Dziś przybliżymy wam co to jest i jakie korzyści wynikają z niego dla pracowników.

ZFŚS finansowany jest w całości przez pracodawcę. Pracodawca przeznacza na to 37,5% przeciętnego wynagrodzenia w roku ubiegłym pomnożone przez liczbę pracowników. W Teleperformance tylko osoby zatrudnione na umowie o pracę będą uprawnione do korzystania z Funduszu. Gdybyśmy wszyscy byli zatrudnieni na umowach o pracę to ta kwota byłaby znacznie wyższa.

Środki z ZFŚS będą rozdzielane zgodnie z zasadą, wg której osoby mniej zarabiające mogą skorzystać z wyższych kwot świadczeń. Środki mogą zostać przeznaczone na:

  • dofinansowanie działalności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej: chcesz iść na koncert? Do kina lub teatru? Potrzebujesz zapisać się na jakiś kurs? Albo może chcesz zacząć uprawiać nowy sport? To wszystko (i wiele innych) może dofinansować ZFŚS (oczywiście w granicach ustalonych limitów).

  • wczasy pod gruszą. Brzmi jak coś z poprzedniej epoki, a jest naprawdę super sprawą. Jeśli bierzesz przynajmniej tygodniowy urlop to nie tylko masz za to płacone, ale jeszcze należą ci się dodatkowe pieniądze z ZFŚS.

  • zapomogi socjalne i losowe/chorobowe. W życiu mogą się zdarzyć wydarzenia generujące dodatkowe koszty. Zalanie mieszkania, choroba. ZFŚS umożliwia wnioskowanie o zapomogę losową. Znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej, finansowej? Zarabiając pensję minimalną lub niewiele więcej łatwo wpaść w problemy finansowe, szczególnie w czasie inflacji. ZFŚS służy też po to, by odpowiadać na tę potrzebę.

Nasz związek właśnie dopina ostatnie sprawy związane z utworzeniem funduszu. Już wkrótce powstanie Komisja Socjalna, która będzie przyjmować Wasze wnioski. A tymczasem, w razie jakichkolwiek pytań, zgłaszajcie się do nas. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami: w Katowicach są to Martin Widera i Maciek Wdowik, a w Warszawie Marcin Zubiński. I jak zwykle zachęcamy do dołączenia do nas. Zapisz się do związku i miej wpływ na Teleperformace!

Jesteś gotowa / gotowy do dołączenia? https://register.razemsilniejsi.org/pl/ Wypełnij deklarację, kliknij w link, który przyjdzie na twojego maila i ciesz się członkostwem!

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page