top of page
  • razemsilniejsi

Głos związku zawodowego w kwestii godności pracownika i warunków jego pracy

💪 1 maja w Krakowie przemawialiśmy w obronie praw pracowniczych i poprawy warunków pracy, a przemówienie Michała Musieja zostało również zacytowane w Gazecie Krakowskiej. Oto jego treść:


Drogie pracownice i pracownicy!


Stajemy dziś razem w obliczu nie tylko wyzwań, ale i szans, jakie niesie ze sobą współczesny świat pracy. Świat, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym tempie, gdzie innowacje stawiają nas przed nowymi możliwościami, ale też stwarzają wyzwania, którym musimy wyjść naprzeciw.


W tym oceanie cyfrowej transformacji, nie możemy zapominać o jednym z najważniejszych elementów - o nas samych. O naszych wartościach, naszych pasjach, naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Będąc w erze technologicznego postępu, nie możemy pozwolić, by nasze zobowiązania zawodowe pochłonęły nas całych, pozostawiając nasze prywatne życie w cieniu.


Dlatego dzisiaj jako Związek Zawodowy Razem SIlniejsi apelujemy do Was wszystkich. Tych, którzy kształtują zarówno naszą przyszłą jak i teraźniejszą sytuację prawną: czas walczyć o naszą godność i równowagę między życiem zawodowym a osobistym.


Wielu z nas doświadcza wyzysku w sektorze ICTS. Długie, często nocne godziny pracy, krótkoterminowe umowy, brak uznania dla naszych wysiłków, chamstwo przełożonych i klientów - to tylko część problemów, z jakimi się mierzymy. Ale dzisiaj mówimy Wam: to nie jest koniec historii! Mamy w sobie siłę, by stawić czoła wyzwaniom, by domagać się godziwych warunków pracy, by dbać o nasze życie poza biurem.


Zachęcamy Was wszystkich do dołączenia do związku zawodowego. Razem możemy negocjować lepsze warunki pracy, razem możemy walczyć o nasze prawa, razem możemy zmienić rynek pracy. To nie jest tylko walka o nasze interesy zawodowe, to walka o naszą rzeczywistość, nasze zdrowie, nasze życie.


Nie pozwólmy, by nasza praca definiowała nas w całości. Niech będzie to tylko jeden z elementów naszego życia, równoważony z pasjami, rodziną, zdrowiem. Dążmy do tego, by work-life balance nie był tylko pustym frazesem.


Stańmy do walki o lepsze jutro dla nas wszystkich. Razem możemy dokonać zmiany, razem możemy budować lepszy, bardziej zrównoważony świat pracy.�Razem jesteśmy silniejsi.Zdjęcia: Adam Kaczorowski3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


bottom of page