top of page
  • razemsilniejsi

Przypominamy - mamy porozumienie z Teleperformance!

Zaktualizowano: 15 mar 2023

Jak już wiecie, 1 grudnia podpisaliśmy globalne porozumienie z Teleperformance, obejmujące 88 krajów. W Polsce porozumienie weszło w życie w lutym. Na początku marca nasi delegaci związkowi spotykają się w Bukareszcie ws. porozumienia, gdzie zadają Wasze - pracowników! - pytania panu Olivier Rigaudy, zastępcy dyrektora generalnego i dyrektorowi finansowemu Grupy Teleperformance. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w ten proces, ulepszanie go i wspólny wysiłek, który prowadzi nas do poprawy warunków pracy wszystkich pracowników w Polsce.

Christy Hoffman, sekretarz generalna UNI Global Union, oraz Olivier Rigaudy, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor finansowy grupy Teleperformance, podpisują 1 grudnia 2022 r. w Paryżu globalne porozumienie.


W Bukareszcie podczas sesji pytań i odpowiedzi z udziałem pana Rigaudy opowiemy o zmaganiach pracowników Teleperformance w Polsce i będziemy pytać o możliwe rozwiązania naszych problemów w duchu konstruktywnego dialogu społecznego i spełnienia punktów wyżej wymienionego porozumienia.

Wiemy, że wśród wymienianych przez Was problemów powraca temat podwyżek oraz powiązanego z nimi bezpośrednio sporu zbiorowego. Wiemy, że czekacie na kolejny etap negocjacji płacowych, na który związek jest w pełnej gotowości wejść. Podobnie, pytaliście o premie, w tym ich wysokość i proces ich wypłacania - wielokrotnie poruszaliśmy ten temat na spotkaniach, widzimy, że jest potrzeba wypracowania rozwiązań na tym polu w oparciu o stosowne zapisy w porozumieniu. Kolejną ważną kwestią są umowy - naszym obowiązkiem jako związku zawodowego jest dbanie o dobrostan pracowników, polepszanie warunków pracy i sprawdzanie czy proces zatrudnienia odpowiada właściwym przepisom prawnym. Wielokrotnie skarżycie się nam, że zawarte umowy nie dają wam komfortu i pewności pracy - chcemy to zmienić, wspólnie. A globalne porozumienie jest tym motorem zmiany.

To przełomowy moment zarówno dla związku zawodowego i pracodawcy. Wierzymy, że wspólnie stworzymy miejsce pracy, w którym pracownikom będzie się bezpiecznie, stabilnie i dobrze pracowało. Wierzymy, że Teleperformance w końcu stanie się firmą, którą pracownicy będą sobie nawzajem polecać jako dobre miejsce pracy. Wierzymy, że będziemy zarabiać godnie, na umowach zapewniających stabilizację, że dzięki wspólnym wysiłkom powstanie pozytywne środowisko pracy, do której z chęcią będziemy wstawać rano. Wszystko w naszych rękach - udało nam się wypracować szczegółowe porozumienie, a teraz sieciujmy się, rozmawiajmy ze sobą, zapisujmy się do związku zawodowego i przełóżmy globalne porozumienie na rzeczywistość! Wypełnij deklarację już dziś: https://register.razemsilniejsi.org/pl/

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page