top of page
  • razemsilniejsi

Po negocjacjach + korespondencja od Pracodawcy

English version will be published in next post


Już jesteśmy po negocjacjach.

W ich trakcie do wielu Pracowników i Pracownic została wysłana ankieta, w której pracodawca rozprzestrzenił nieprawdziwe informacje na temat Związku Zawodowego.

W momencie, w którym my chcemy rozwiązać problemy pojawiające się w czasie Home Office, Pracodawca próbuje nam powiedzieć, że albo będzie tak, jak jest, albo wszyscy wracamy do biur.


W trakcie spotkania otrzymaliśmy potwierdzenie, że pracownicy którzy nie chcą pracować z domu lub nie mają do tego warunków, na własne żądanie będą mogli wrócić do pracy z biura.


Nie wrócimy do biur, wiemy o tym wszyscy!

Nie tylko dlatego, że tak jest bezpieczniej dla nas, pracowników i pracownic, ale dlatego, że praca z domu to ogromne oszczędności dla firmy i korzyści dla pracowników.

Dojrzałą postawą każdego pracodawcy, kiedy dostaje informacje o problemach, jest pochylenie się nad nim. Informacja przedstawiona przez Pracodawcę, że intencja Związku Zawodowego jest powrót wszystkich pracowników i pracownic, jest nieprawdziwa. My będziemy żądać sprostowania tych informacji. Nigdy nie chcieliśmy powrotu do biur! Chcemy konstruktywnych rozmów i skutecznych rozwiązań problemów.

Zwracamy się do wszystkich pracowników, pracownic i Zarządu Teleperformance: w dobie Koronawirusa bądźmy solidarni i solidarne, a pojawiające się problemy rozwiązujmy wspólnie. Nie zrzucajmy za nie odpowiedzialności na najsłabszych pracowników. Tematy, z którymi zwróciliśmy się do pracodawcy:

- wpływ pracy z domu na sytuację rodzinną i mieszkaniową, większa empatia i szybsze reakcje ze strony działu IT. Wnioskowaliśmy o możliwość powrotu do biur pojedynczych osób, które mają taką potrzebę;

- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – wciąż uważamy, że jego brak w tak dużej i wiodącej na rynku firmie jest absurdalny, a pieniądze z takiego Funduszu są prawnie zagwarantowane Pracownikom i Pracownicom. Liczymy na to, że kolejne spotkania obędą się bez podobnych incydentów. Negocjacje Związku Zawodowego i Zarządu, to powód do dumy. Świadczą o dojrzałej postawie Pracodawcy, a wspólnie wypracowane rozwiązania pozwalają na rozwój firmy i budowanie zaufania społecznego.


Dlatego cieszymy się, że w czasie dzisiejszych negocjacji Pracodawca zgodził się z nami i zobowiązał się do:

- rozwiązania problemu wykorzystywania przerw personalnych dla potrzeb fizjologicznych, oraz braku możliwości spełnienia tych potrzeb w pierwszej i ostatniej godzinie pracy, co godzi w godność pracowników i pracownic,

- braku światła dziennego, zarówno w biurze jak i w domach, co jest niezgodne z przepisami BHP oraz szkodliwe dla nas wszystkich. Pracodawca obiecał sprawdzić możliwości wykorzystania specjalnych nakładek na ekrany, które uniemożliwiają zobaczenie ich treści niepowołanym osobom,

- zmiany języka obsługi klienta, szczególnie na dużym projekcie w Katowicach, gdzie planowane jest wprowadzenie języka polskiego. Pracodawca zobowiązał się do analizy treści umów oraz rozważenia, czy pracownik/pracownica może odmówić zmiany języka pracy.139 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page