top of page
  • razemsilniejsi

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT DLA PRACOWNIKÓW TP!


Wczoraj przed siedzibą #Teleperformance odbyła się spontaniczna akcja, na której przypomnieliśmy pracodawcy nasze związkowe postulaty i nawiązaliśmy do minionej konferencji prasowej. Nasze działania nie pozostają bez echa i dziś postanowił się do nich odnieść sam prezes Łukasz Gębski wysyłając do pracowników firmy wiadomość, z której treści nadal wynika brak chęci podjęcia dialogu. Z otrzymanej wiadomości pracownicy mogą się dowiedzieć się, iż osoby uczestniczące w konferencji były podstawione i nie pracują w #Teleperformance oraz, że my związkowcy szkalujemy firmę. W wiadomości odnajdujemy następujące informacje: W naszej firmie funkcjonuje #związekzawodowy, który w miniony wtorek zorganizował konferencję, gdzie przy udziale posłów lewicy szkalowano firmę w mediach. Zaprosili grupę obcych ludzi, którzy udawali naszych pracowników, stojąc z transparentami przy siedzibie firmy, a ponadto przed Summer Party rozdawali ulotki, które były kolejną rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Z kolei dziś znów dwie, obce osoby stały przed budynkiem. Pracodawca wyraził też radość, że pracownicy firmy nie angażują się w szkodliwe działania związków i prosił pracowników, aby trzymali się z dala od naszej działalności, sugerując po raz kolejny, że przez związki zawodowe obecni i przyszli klienci TP mogą się wycofać, więc wtedy pracownicy mogą stracić pracę. Wobec tych informacji jako związek czujemy obowiązek ich sprostowania, a mianowicie:

- Nikt by się nie zaangażował w coś, co jest nieprawdziwe, zwłaszcza osoby publiczne. Spór zbiorowy jest faktem i jako związek posiadamy na to niezbite dowody jak i opinie mediatora z Ministerstwa Polityki i Rodziny Społecznej, że pracodawca tej mediacji nie podjął. Czy mediator, też rozpowszechnia nieprawdziwe informacje? Naprawdę? - Na konferencji przemawiały także osoby, które aktualnie pracują w Teleperformance jak np. nasza wiceprzewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Agnieszka Paterak, która zresztą aktualnie codziennie jest widziana przez pracowników w biurze w Warszawie, w którym się wstawiła na polecenie pisemne ze strony pracodawcy i oczywiście na to także są dowody. Przemawiał też Gonzalo, który przez firmę został zwolniony z dnia na dzień. Byli też inni obecni pracownicy firmy oraz byli pracownicy. Mamy to dokładnie udokumentowane. Pisząc, że na konferencji były osoby podstawione, pracodawca mija się z prawdą. W dodatku osoby, które pojawiły się na konferencji, a jak pracodawca zauważył kilka z nich nie pracuje obecnie w żadnej ze spółek Teleperformance, to żadna z tej grupy osób nigdzie publicznie nie poinformowała, że jest obecnie pracownikiem. Informowali jednak, że są z nami w solidarności aby wesprzeć nas w tym o co walczymy. Mamy do czynienia z kolejnym przekłamaniem. Idąc dalej, policja interweniowała w firmie, po tym jak pracodawca przywłaszczył sobie nasze banery, ograniczając tym samym nam wolność słowa. Po interwencji policji co prawda zostały one nam zwrócone, jednak oczywiście policja posiada stosowny materiał jak i nagranie z zaistniałego incydentu. Może policja też "kłamie i zmówiła się przeciwko nękanemu pracodawcy? "

Abstrahując do powoływanej się przez Prezesa trudnej sytuacji gospodarczej przytoczymy tylko ogólnodostępne dane finansowe: Teleperformance (nie Polska) notuje rekordowe zyski: w 2021 r.: wzrost przychodów o +25,7% (rok do roku) i wzrost zysku netto o +71,9%.

A teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy tak powinien wyglądać dialog społeczny w międzynarodowej korporacji w obecnych czasach? Odpowiedź już znacie, niemniej jednak nigdy nie dajcie sobie wmówić, że Wasza walka o lepsze warunki pracy jest szkodliwa i nie dajcie się nigdy zastraszyć! Albo w Teleperformance będzie kultura pracy, godne płace i szacunek do pracowników, jak i działaczy związkowych, albo nasze działania będą z dnia na dzień będą kierowane poza granicę Polski, gdzie będziemy szukać wsparcia. Jeśli macie do nas pytania, śmiało zapraszamy Was serdecznie do kontaktu. Wysyłajcie też swoim kolegom i koleżankom z projektów tę informację aby wszyscy mieli racjonalny ogląd sytuacji. Jeszcze raz podkreślimy, że takie praktyki nigdy nie powinny były mieć miejsca. Jest nam niezmiernie przykro, że tak kończą się próby dialogu w Teleperformance. Chcesz działać z nami aby sprzeciwić się nieuczciwym praktykom pracodawcy? Dołącz do nas, teraz jest na to najlepszy moment! https://register.razemsilniejsi.org/pl/ #PayMoreTP #TPhero #eachinteractionmatters #TPwomen #TPPoland #DiversityMatters #TPCares

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page