top of page
  • razemsilniejsi

Związki zawodowe i zdrowie psychiczne

Związki zawodowe mają do odegrania kluczową rolę w promowaniu zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Mogą one negocjować wprowadzenie środków i systemów wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, takich jak dostęp do poradnictwa i grup wsparcia. Związki mogą również popierać politykę promującą zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i zmniejszającą stres, np. elastyczne warunki pracy.

Zdrowie psychiczne to krytyczny aspekt bezpieczeństwa i higieny pracy, który często jest pomijany. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 1 na 4 osoby w pewnym momencie swojego życia będzie dotknięta zaburzeniami psychicznymi lub neurologicznymi, co dotyczy również osób zatrudnionych. Pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy dla swoich pracowników, co obejmuje również rozwiązywanie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Ważne jest, aby pracodawcy zdawali sobie sprawę, że inwestowanie w zdrowie psychiczne jest nie tylko słuszne, ale także ma sens biznesowy. Zdrowi psychicznie pracownicy są bardziej produktywni, zaangażowani i mniej narażeni na nieobecności lub rotację.

Działajmy razem, aby zdrowie psychiczne stało się priorytetem w miejscu pracy. Wspierając związki zawodowe i wdrażając politykę i programy dotyczące zdrowia psychicznego, możemy stworzyć bezpieczne i zdrowe środowisko pracy dla wszystkich pracowników.

Wypełnij deklarację już dziś i miej wpływ na swoje zdrowie psychiczne w miejscu pracy: https://register.razemsilniejsi.org/pl/

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page